Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 17:42
 
Sütçüler Belediyesi Soğuk Kış Günlerinde Sokak Hayvanlarını Unutmadı
GÜNDEM Haberi
Sütçüler Belediyesi Soğuk Kış Günlerinde Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Zengi Yaylası, Yeniköy'de bulunan kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz yılkı atlarına karlarla kaplı bu dönemde belediye başkanı İsmail YURDABAK ve belediye ekiplerince yemleme çalışmaları yapıldı.

Belediye Başkanı İsmail YURDABAK konuya ilişkin; “Kışın hayvanların aç kalmaması için vatandaşlarımızın da duyarlı olması gerekir. Sütçüler Belediyesi olarak yapılan bu çalışma ile hayvanların bu karlı soğuk havalarda aç kalmaması için elimizden geleni yapıyoruz’’ dedi.

Çetin kış şartları, insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor. Bir yandan ilçemizin her tarafında kar mücadelesi çalışmalarına aralıksız olarak devam ederken öte yandan da soğuk kış günlerinde aç kalan serçe, kedi, köpek gibi sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarının karşılanması için yemleme istasyonları oluşturuyoruz. Ancak sadece belediyelerimizin çabaları bu iş için yeterli olmaz. Vatandaşlarımızdan sokak hayvanları için soframızdan artan kırıntıları, uygun yer ve kaplar içerisinde hayvanların bulabileceği yerlere koymasını istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: Sütçüler, Belediyesi, Soğuk, Kış, Günlerinde, Sokak, Hayvanlarını, Unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı