Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 17:04
 
"Soyu Türk, Adı Türk"
İYİ Parti il başkanı Özgür Tandoğan Doğru Türkistan'da Uygur Türklerine uygulanan Çin zulmüne karşı basın açıklaması yayınladı.İşte o basın açıklaması
GÜNDEM Haberi

Doğru Türkistan'da Uygur Türklerine uygulanan Çin zulmü akıl almaz boyutlara ulaşmıştır. “Bölgede 35 milyon Uygur Türk’ü var. Şu an Doğu Türkistan sınırlarının her tarafı kapalı vaziyette! Çocuklarımızı ‘eğitim’ adı altında kamplara aldılar.

Doğu Türkistanlı kadınlarımızı zorla Çinlilerle evlendiriyorlar. Tepki gösterenleri öldürüyorlar. Bu bir soy kırımdır. Bu bir insanlık suçudur. Bu insanımıza yönelik işlenen cinayetler dizisidir. Bizler soyu Türk, Kanı Türk, Adı Türk olan bir milletiz. Dünyanın her neresinde olursa olsun hiç bir Türk sahipsiz değildir. Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında zorla tutulan Uygur Türklerinin derhal serbest bırakılması için 22 ülke tarafından Çin’e verilen mektupta Türkiye’nin imzasının bulunmamaktadır. Hükümetimizin bu tutumu akla, mantığa, Türklüğe ve insanlık anlayışına uymamaktadır. Gerçi doğru; “kimse bizim karşımıza Kürtlükle de Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız.” Diyen bir hükümetin bu tutumunu yadırgamamak lazım.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de sorduğu soruyu aynen soruyorum… “Siyasi çıkarlarınız için dünyaya sözde kafa tutuyorsunuz ya; söz konusu Türklük olunca mı sessiz kalıyorsunuz?

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: "Soyu, Türk,, Adı, Türk",
Yorumlar
Haber Yazılımı