Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 17:31
 
OKUL GIDASI LOGOSUNDA ERTELEME
GÜNDEM Haberi
OKUL GIDASI LOGOSUNDA ERTELEME

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların bünyesindeki gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda "Okul Gıdası" logosunun kullanımına ilişkin süre bir yıl ertelendi.
Isparta Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Ahmet Tural, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda “Okul Gıdası” logosunun kullanımına ilişkin sürenin bir yıl uzatıldığını duyurdu.  Tural, konuyla ilgili açıklamasında “Tarım ve Orman Bakanlığının “Okul Gıdası Logosu Uygulaması Usul ve Esasları Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, tebliğ hükümlerine uyum sağlamaları için gıda işletmecilerine 7 Eylül 2020 tarihine kadar süre tanındı” dedi.
Tural, kantinci esnafının logo uygulamasına hazır olmadığını belirterek “Şu an okullarımızda logolu ürün yok. Kantinlere ürün getiren tedarikçi firmaların ürettiği logolu ürün sayısı çok kısıtlı. Bu ürünlerle zaten esnafımızın kantinleri açmaları, kiraları karşılamaları, mümkün değil. Bu nedenle uygulamanın bir yıl ertelenmesini doğru buluyoruz. Uygulamanın ertelenmesinden dolayı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin Erkan’a esnafımız adına teşekkür eder kararın kantinci esnafımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OKUL, GIDASI, LOGOSUNDA, ERTELEME,
Yorumlar
Haber Yazılımı