Haber Detayı
26 Aralık 2020 - Cumartesi 19:01
 
MUCİZE BEBEK…
24 HAFTALIKKEN 580 GRAM OLARAK DOĞDU...
GÜNDEM Haberi
MUCİZE BEBEK…

24 HAFTALIKKEN 580 GRAM OLARAK DOĞAN BEBEK, YAŞAM SAVAŞINI KAZANDI

Kurnaz ailesinin ikiz bebekleri 24 haftalıkken 580 gram olarak dünyaya geldi. İkizlerden erkek olanı yaşamını yitirdi. Kız olanı ise tam 140 gün kuvözde  yaşam mücadelesi verdi,,, hayata tutundu. Özel Meddem Hastanesinde 2 kilo 500 grama ulaşan mucize bebek Zeynep, ailesine teslim edildi…

24 haftalık ve sadece 580 gram olarak dünyaya gözlerini açtı. Hayati tehlikesi vardı. ‘Yaşaması mucize olur’ dendi. Ama o 4,5 ay kuvözde verilen bakım ve tedavi ile hayata yeniden 'merhaba' dedi.

3 çocuğu olan Kurnaz ailesi, ikiz bebeklerinin olacağını öğrendi. Çift büyük bir heyecan içinde ayların geçmesini beklerken, erken doğum yaşandı. 24 haftalık doğan ve sadece 580 gram olan bebeklerin hayati tehlikesi vardı ve yaşaması 'mucize' olarak nitelendiriliyordu.

Aydın’dan gelen aile çocuklarını Isparta Özel Meddem Hastanesine teslim etti. Prametüre doğan bebeklerden erkek olanı hayatını kaybetti. Ancak kız bebek Zeynep, 140 gün kuvözde kaldı,,, hayata tutundu. Solunum makinesi desteği ve verilen bakım sonucu 2 kilo 500 grama ulaştı,,, hayati tehlikeyi atlattı.

Mucize bebek Zeynep yapılan tedavinin ardından aileye teslim edildi. 4.5 ay boyunca zor ve sıkıntılı günler yaşadıklarını belirten anne Hülya Kurnaz, şimdi minik kızının sağlığına kavuşmuş olmasının mutluluğunu yaşıyor. Baba Yasin Kurnaz ise yaşadığı mutluluğu gözyaşları içerisinde anlattı.

Kurnaz ailesi, dördüncü çocuklarını da kucaklarına alarak memleketi Aydın’a döndü.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: MUCİZE, BEBEK…,
Yorumlar
Haber Yazılımı