Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 12:05
 
İşsizler için büyük fırsat
Kovan vererek, gençleri işsizlikten kurtarmak istiyorlar
EKONOMİ Haberi
İşsizler için büyük fırsat

İşsizseniz, bir iş arıyorsanız, bu haberi dikkatle izleyin. Isparta Arı Yetiştiricileri Birliği Isparta'daki işsiz gençler için müthiş bir fırsat sunuyor. Bu kapsamda işsizlere içerisinde arı olan 20-25 kovan verilecek. Yılda sadece 2 kovan parası ödenecek. Böylelikle hem bal üretimi artacak hem de işsiz genç sayısı azalacak.

Isparta aracılık üretiminde önemli bir potansiyele sahip. Isparta'da üretilen ballar da ülke genelinde büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda Isparta Arı Yetiştiricileri Birliğinden flaş bir çıkış geldi. Bu çıkış özellikle işsiz gençleri yakından ilgilendiriyor.
Isparta'nın arıcılık yapılabilecek en iyi illerden bir tanesi olduğunu savunan Isparta Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Uslu, "onun için arıcılığa biraz daha büyük önem verelim" dedi.
Isparta'da işi olmayanlara önemli bir çağrıda bulunan Mehmet Uslu, kendisinin de arıcılık yapmak için 120 kiraz ağacını kestiğini belirterek, "gençlerimiz gelsin biz onlara kovan verelim. 20-25 kovan verelim. Onlar sadece yılda 2 kovanın ücretini ödesinler. Hem bal satsınlar hem de işsizlikten kurtulsunlar" dedi.
Isparta Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Uslu, Kuyucak'ta lavanta balının çok satıldığını da kaydetti.
Birlik olarak gerçek bal, polen ve propolis satışı yaptıklarını dile getiren Uslu, işsiz olan gençleri kovan almak için de Fevzipaşa İlkokulunun üstündeki ofislerine beklediklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşsizler, için, büyük, fırsat,
Yorumlar
Haber Yazılımı