Haber Detayı
04 Mayıs 2021 - Salı 10:42
 
HAKAN YAMAN’IN YAZISI... ''TOROS CANAVARI''
HAKAN YAMAN’IN YAZISI... ''TOROS CANAVARI''
GÜNDEM Haberi
HAKAN YAMAN’IN YAZISI... ''TOROS CANAVARI''

Merhum Şevket Demirel sağlığında Isparta’da iz bırakmış önemli şahsiyetlerin vefatı sonrasında duygularını kaleme alır yerel gazetelerde paylaşırdı. Demirel’in bu ahde vefası nedense bendede büyük bir iz bıraktı ve Isparta’ya hizmet etmiş çok sevdiğim dostlarımın vefatı sonrasında duygularımı kaleme alarak köşemde yazmaya başlamıştım. Merhum Şevket Demirel, Hasan Köse, Atilla Süldür, Sümer Şenol ve bugünde merhum meslektaşım Soner Toros için yazıyorum.

Öncelikle başlığı neden Toros Canavarı dedim onu kısaca izah etmek istiyorum. Isparta toros dağlarının eteğinde şirin ve güzel bir il. Canavar ise dağlarda yaşayan avını kovalayan bir canlıdır. Bu benzetme dönemin Turizm Bakanı, hemşehrimiz Erkan Mumcu tarafından Soner kardeşimize ithafen söylenmiş bir söz. Gerçektende Soner kardeşim bir kurt gibi haberi kovalayan, işini en iyi şekilde yapmaya çalışan dost canlısı bir insandı. Mesleğini en iyi şekilde yapmaya çalışan, insani ilişkileri en üst seviyede olan, güler yüzlü, hayırsever, dost canlısı bir kişi idi.

Çok genç yaşta aramızdan ayrılmanın, geride çok sevdiği eşi, kızı ve dostlarını bırakmanın burukluğunu, hüznünü ve acısını hep birlikte yaşıyoruz.

Ama inançlı bir toplum olarak şu fani dünyada bir gün hepimizin er yada geç Allah’ın huzuruna çıkacağımızı ve öleceğimizide biliyoruz. Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka kimse alamaz. Kimin ne zaman, nasıl öleceğine Mevla’m karar veriyor. Kimi üç günlük bebekken, kimi 15 yaşında kimi 30 yaşında kimide 100 yaşında. Yaşın ne önemi varki, önemli olan alın yazımızda bize verilen ömrü tamamlarken geride hoş bir seda bırakabilmek, rahmetle, minnetle, iyi bir şekilde anılabilmektir.

Corona tedbirlerine rağmen yüzlerce kişinin katıldığı, binlerce kişinin sosyal medyadan üzüntüsünü dile getirdiği bir kardeşimizin bu dünyada güzel eserler bıraktığı, güzel dostluklar edindiğini görmek tek tesellimiz oldu.

Birçok meslektaşımız duygularını kaleme aldı. Yüzlerce insan sosyal medyada üzüntüsünü dile getirdi. Meslektaşlarımız yaptığı programlardan alıntılar yaparak ve canlı telefon bağlantıları ile dostlarının duygularını ekrana taşıyarak onu birkez daha ölümsüzleştirdiler. Yaptığı programlarla, yazdığı haberlerle onu hep hatırlayacağız, rahmet ve minnetle yad edeceğiz.

Sözün bittiği yerdeyiz. Onun için ne söylesek az. Mekanın cennet olsun, güzel insan. Huzur içinde yat.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAKAN, YAMAN’IN, YAZISI..., ''TOROS, CANAVARI'',
Yorumlar
Haber Yazılımı