Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 12:24
 
“Güney Kariyer Fuarı” Hazırlık Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
GÜNDEM Haberi
“Güney Kariyer Fuarı” Hazırlık Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kamu ve özel sektör kurumlarını genç yeteneklerle buluşturan “Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF’20)”, bu yıl üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. İlimizde 16-17 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan GÜNKAF’20’nin organizasyon toplantısı; Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Belediye Başkan Yardımcıları Uğur Büyükçulcu ile Fahrettin Gözgün, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, Prof. Dr. Nihat Ayyıldız, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Vahdettin Aydın, Isparta Gençlik ve Spor Müdürü Murat Gevrek, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, Isparta Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Ali Altıçiçek, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Kütük, ITSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kabalak’ın katılımıyla Rektörlük Toplantı Salonunda yapıldı.
Üniversitemiz Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen toplantıda, ilimiz üst yönetim temsilcileri ile öğrenci ve mezunların kariyerlerine yönelik fırsat imkanı sunan GÜNKAF’20 hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. 
Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Dicle Özdemir Küçükçapraz, Isparta, Burdur, Antalya, Afyon, Karaman ve Konya illerinden 15 üniversitenin paydaşlığında üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Güney Kariyer Fuarına, bölge üniversitelerinden 15 binden fazla öğrenci ve mezunun katılımının beklendiğini söyledi. 
Küçükçapraz, Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından 2019 yılında “Yetenek Her Yerde” teması ile genç yetenekleri bir araya getirmek amacıyla başlatılan bölgesel kariyer fuarlarının detaylarını katılımcılarla paylaştı.
SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu ise fuara ilişkin beklentiler ve fuarın öğrencilere kazandıracakları hakkında bilgilendirmede bulundu. Toplantının ikinci oturumunda fuarın içeriği hakkında bilgi alışverişinde bulunularak, ortak hareket etme konusunda fikir birliğine varıldı.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: “Güney, Kariyer, Fuarı”, Hazırlık, Çalışmaları, Tüm, Hızıyla, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı