Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 11:45
 
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÇELENGİ SUNULDU
GÜNDEM Haberi
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÇELENGİ SUNULDU

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılı ilimizde sade bir programla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürk anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde, asgari sayıda katılımla gerçekleşen çelenk sunma törenine Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek ve şube müdürleri katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından düzenlenen tören sona erdi.

Hafta içinde dijital ortamda devam edecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında bu akşam saat 19:19’da Atatürk stadyumunda İstiklal Marşı okunacak. 

Tüm gençlerin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, tüm Isparta halkını bu akşam saat 19:19’da balkonlardan Türk Bayraklarıyla İstiklal Marşımızı coşkuyla söylemeye davet etti.

İL MÜDÜRÜMÜZ MURAT GEVREK’TEN KUTLAMA MESAJI

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Murat Gevrek bu yıl 101. yılı kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle mesajı yayınladı.

İl Müdürü Gevrek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’ da Samsun’ a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı yeşerten, yolumuzu aydınlatan Cumhuriyet Tarihimiz adına bir milattır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Anadolu’ da var olan bağımsızlık ve mücadele ruhunu görüp, ülkenin içinde bulunduğu şartlar karşısında İstiklal Mücadelesini başlatmak ve yeni bir devletin kuruluşu yönünde ilk adımı atmak amacı ile yola çıkarken, milletin bağımsızlık inancından ve vatan sevgisinden ilham almıştır. Düşman işgali tarafından kuşatılmış bir milletin bağımsızlık ve özgürlük ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919 aynı zamanda bir varoluş mücadelesidir.

Vatanın kurtarılması ve bağımsızlık yolunda büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için emsalsiz fedakârlıklar gösterilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti; Milletimizin birlik ve beraberliğinin, tüm unsurlarıyla bir arada yaşama ve ortak değerlerde kenetlenme iradesinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir.

Bizler de Geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkan sağlamak ve onlara müreffeh bir ülke bırakmak için , her türlü imkan ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için sarf ediyoruz.

Sevgili Gençler; Tarihi şan ve şerefle yoğrulmuş bir milletin fertleri olarak hareket etmelisiniz. Kendinizi her türlü istismardan korumalı, hızla değişen dünyayı takip etmeli ve milli değerlere bağlı, şuurlu nesiller olmak için gayret göstermelisiniz. Bunu yapmanız istiklalimiz, istikbalimiz ve istikrarımız için oldukça önemlidir. Bu düşünceler içerisinde Gazi Mustafa kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, Sevgili Gençlerimizin ve Tüm Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ nı  yürekten kutluyorum.”

 

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: GENÇLİK, VE, SPOR, BAYRAMI, ÇELENGİ, SUNULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı