Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 00:15
 
FEVZİ ÖZDEMİR’DEN GÜNAYDIN’A ÇOK SERT ELEŞTİRİ
“KONUŞTUKÇA BATIYORSUN”
GÜNDEM Haberi
FEVZİ ÖZDEMİR’DEN GÜNAYDIN’A ÇOK SERT ELEŞTİRİ

Bu nasıl bir pişkinliktir,Yıllardır ortada kalan cenazeyi kaldırmak isteyenlere cevap vermiş eski Belediye Başkanı Ziya bey.
Bütün kamuoyu , Belediye başkanı , belediye meclis üyeleri , destek veren bütün STK lar haksız , bir tek siz haklısınız öylemi. 
Yanlışlıkların baş müsebbibi olarak, İTKM de,110 tane dükkanın tapusunu verirken , hem de Kadıahmetoğulları gibi bu işi becerememiş firmaya,hemde  şerh bile koymadan verirken, sıkıntı çıkmadı da, şimdi 70 tane dükkanı , kayyuma, yani devlete , senin dediğin karanlık odaklara değil, adam gibi işi bitirmek isteyen TMSF ye, verilmesine tepki koyuyorsunuz. 
Bunun anlamı nedir , bugüne kadar sizin yaptığınız  bütün projeler , işler hepsi aynı derecede kötü ve mantıksız . Hangi projenizde Üniversiteden,ITSO dan görüş aldınızda,bugün görüş almak nereden çıktı.
ITKM ahlatından her türlü engellemelerinize rağmen kurtulduk. Yakın zamanda öbür aylarda da, müze ve  güreş sahası ahlatlarından kurtulacağız inşaallah. Kurtulacagız da , nasıl olacak bilmiyorum. Vatandaşlarımız,  bu harikalar diyarı  projelerinizin iç dünyasını bilmedikleri için, anlatmakta zorlanıyoruz. Siz projelerinizde FAYDA HESABINI bilmediğiniz için, önemli projeler yapmışsınız gibi,
bir sanat eseri bıraktıgınızı , projeleri başlatmışsınızda bitirilmesi gerektiğini söyleyenler bile var, neredeyse.
Bir müze düşünün, dimdik , size göre dünyada tek, bize göre de tek.(yanlış üzerine,müzeler genelde enine ve az katlı binalarda olur, müze bilimcileri söylüyor)
Her gün çıkma sorun , inme sorun, 
Bir müze düşünün camlarını silmeye temizlik firması 15.000 tl istiyor.Camları silmek için bir sistem yok.Bayramdan bayrama olmasa da,yılda en az iki defa silmek lazım, ama nasıl.
Bir müze düşünün her yeri cam, halılar güneşten yanmış, gün ışığından dolayı  işlevi olmayan spotlar , 
Bir müze düşünün, güzel sanatlar fakültesi öğrencilerine , bir müze nasıl kötü sergilenir diye ders verilerek ziyaret edilsin,
ne diyeyim daha.
Bu eleştirilerimi Turizm derneği olarakta yıllar önce yaptığım ve düzeltmediğiniz için rahatca söylüyorum. 
Şükrü başkanımın müzeyi ivedi düzeltin talimatıyla, şimdi düzelttik , gelin görün tavsiye ederim.Tabi, siz her zaman olduğu gibi, tepeden sözlerle , bu adam ne anlar, ne iş yapar , bu kim oluyor , bana ne zaman söylemiş, yalan söylüyor , yok böyle bir şey , diyeceksiniz, 
hatta ispat etsin de diyeceksiniz. Ama ben ispat ederim, evrak havale müracatlarım, halâ duruyor.Oto parkın göçeceği sorusuna ait müracatım dahil.
Hele yeni ilave müze inşaatına ne demeli.Gerçekten dün meclis üyeleri belkide ilk defa gezdiler ve gördüler sizin sanat eserinizi.MHP li meclis üyelerimiz,katılmadılar bile, yanlışları görerek bir daha üzülmemek için belkide.Şahsıma; çok eleştiriyorsun diyen arkadaşlar da, eserinizi görünce bana ve eleştiri yapanlara hak verdiler, hepsi şaşkın.
Titanyum çatı ve camları yurt dışı harikası, yerlinin köküne kıran girdi ya, yeni terminal çatısı fentezisi gibi , mantıksız kullanım alanları, dere yatağının içerisindeki uygulanan 180 adet neidüğü belirsiz kolonlar , bugüne kadar harcanan 6 milyon tl, yanlışa devam için harcanması gereken 10 milyon tl daha , vb sizin sanat eseriniz.
Bizler yapılması gerektiğince düzeltiyoruz çok şükür, çare yok düzelteceğiz zor olsada.Kamu yararı,kamu malı yetim hakkı, ama başlattığınız yanlışlara devam etmek zorundamıyız veya değilmiyiz meclis üyelerimiz kararını verecek, fayda hesabını ön planda tutacaklar tabiki.
Sizin projeleriniz istişaresiz ve geç anlaşıldığı için, bu böyle malesef.
Aynı şekilde güreş alanı, ne olacağı belli değil. Garip ama, beton dökülen tribünler, sonrasında ayak  basılacak yerlerin kırılan betonları , vücudun toprakla teması için fentezi projeniz. falan filan, ufaklamayalım.
Her ne hikmetse yeni terminal dahil , müze ve güreş alanı , bu üç projenin yapımını uygulayan müteahhidler,sanki kader birliği yapmışcasına yoklar ve devam edemeyeceklerini beyan ediyorlar. Hepside sizden şikayetci.Şimdi diyeceksiniz beni severdi onlar , anlaşmalar ortada bitirsinler. 
Bunları niye söylüyorum , yarın bu yarım kalan projelerle ilgili bir sürü söylemler ortaya çıkınca, yani sizin fentezileriniz ortaya çıkınca da, böyle iftira dolu ve yalanı savunan cevaplar vereceksiniz  ya, vermeyin diye uyarıyorum.Vatandaş herşeyi iyi biliyor, konuştukca batıyorsunuz çünkü.
İsbaşın durumu, istemin durumu, belediyenin durumu ortadaydı.Yeni terminal projenizde, hani şu tek başıma garaj olmaz burası diye mahkemeye verdiğim yeni terminal projesindeki fantezilerinizle ilgili müteahhidin dediklerini bütün kamuoyu bilmekte, sizi daha iyi anlamaktayız.  Onun için itiraz falan etmeyin, aklına geleni işleyen, istediğini söyleyen elbet, istemediği şeyleri duyacaktır.
Kısaca , artık bırakın bunları, yanlışlarınız, fentezilerinizin hepsi ortada. 
Dua edin kibar, yanlışları ufaklamayan, işimize bakalım diyen bir başkanımız var. 
Yapmanız gereken , fayda hesabı yapmadan ,istişare etmeden , başladıgınız ,  
10 yıl boyunca dinlemekten bıktıgımız harika yarım kalan projelerinizle ilgili konuşulanlara cevap vermeden sadece izlemek olsun.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FEVZİ, ÖZDEMİR’DEN, GÜNAYDIN’A, ÇOK, SERT, ELEŞTİRİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı