Haber Detayı
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 01:38
 
DEV TÜRK BAYRAĞI SÜTÇÜLERİN GURURU OLDU
DEV TÜRK BAYRAĞI SÜTÇÜLERİN GURURU OLDU
GÜNDEM Haberi
DEV TÜRK BAYRAĞI SÜTÇÜLERİN GURURU OLDU

2020 yılında Sütçüler Belediyesi tarafından Sarıçam tepesi mevkiine yaptırılan dev Ay Yıldızlı Türk Bayrağı bölgenin gururu olmaya devam ediyor.

Sarıçam Tepesi Mevkiinde 12 metre yüksekliğinde 11 metre genişliğinde led ışıklı-aydınlatmalı olarak yaptırılan dev Türk Bayrağı Uluslararası Antalya Havalimanına inişe geçen uçak yolcuları tarafından da rahatlıkla görülebilmektedir.

Yolu-beli olmayan Sarıçam Tepesine malzemeleri ekip arkadaşlarımla birlikte sırtımızla taşıdık diyen Sütçüler Belediye Başkanı İsmail Yurdabak, konuyu sosyal medya hesabından şu şekilde duyurmuştu;

"DENİLDİ Mİ BİR YERİN ADINA TÜRK BELDESİ

GÖZÜM ALBAYRAK ARAR KULAĞIM EZAN SESİ"

“Bayrak bir ülkenin kanını taşımazsa eğer, bayrak yapmaz onu üzerindeki renkler. Anlı şanlı Türk bayrağının rengi uğruna dökülen kanlardan gelir. Yeri geldiğinde tüm bu vatan evlatları, o bayrak uğruna hiç düşünmeden canını verir. En kutsal, en özel, en eşsiz varlıktır bayrak, Dalgalandıkça yürekleri titretir, hissi duyguları uyandırır. O bayrak ki; kalplerimizde en güzel yerdedir. Bayrak olmazsa o ülke de var olmaz. Milletin simgesidir, ülkesi için verdiği emeklerdir. Bayrak için atar bu kalpler, o bayrağı göklerde dalgalandırmak için cephede savaşır askerler.

Gençliğe verilecek en büyük öğüt, bayrağına sahip çıkması olmalıdır. Ülkesini seven, vatanına milletine bağlı olan herkes, önceliğini bayrağı yapmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bizde ilçemizin yüksek bir tepesi olan sarıçam mevkiinde ay yıldız çalışmamızı gerçekleştirdik.

Bağımsızlığımızın sembolü Şehitlerimizin kanı ecdadımızın hatırasını bir nebze dahi olsa yasatabilmek amacıyla yapmış olduğumuz hizmetimiz Sütçülerimize hayırlı uğurlu olsun

Unutmayalım ki Vatan fedakar ve kahraman insanların omuzlarında yükselecektir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEV, TÜRK, BAYRAĞI, SÜTÇÜLERİN, GURURU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı