Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 16:30
 
DEMİREL'İN HEYKELİ YENİDEN PARLATILIYOR
10 YIL SONRA BAŞDEĞİRMEN GÖRDÜ
GÜNDEM Haberi
DEMİREL'İN HEYKELİ YENİDEN PARLATILIYOR

Isparta’nın yetiştirdiği en önemli Devlet adamlarından olan ve ülke yönetiminde 50 yıl görev yaparak Türkiye Cumhuriyetine hizmet verdikten sonra geçtiğimiz yıl yani 17 Haziran 2015 tarihinde vefat etmişti.

Belediye eski Başkanı Mehmet Aybatılı döneminde 1997 yılında Isparta’nın en merkezi yeri olarak kabul edilen Kaymakkapı Meydanına inşa edilen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Heykeli son yıllarda bakımsız kaldı. Başkan Aybatılı döneminde her yıl muntazam bir şekilde kalaylattırılarak parlatılan Süleyman Demirel’in Heykeli, son 10 yılda ise kalaylanmadığı için simsiyah bir görünüme büründü.

Ortaya çıkan tablo karşısında Isparta Belediyesi harekete geçti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in Isparta’da yok olmaya yüz tutmuş kalaycılık mesleğini yapan tek kişi olan Kalaycı Adnan’a Demirel'in heykelin yeniden parlatılması için bir görüşme yaptı. Yapılan görüşmenin ardından Isparta'nın gurur Süleyman Demirel’in Heykelinin kalaylanarak parlatılması için çalışmalar bugün itibariyle başlatıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEMİREL'İN, HEYKELİ, YENİDEN, PARLATILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı