Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 18:38
 
ATABEY’DE “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ”
SU FİYATLARINDA YÜZDE 50 İNDİRİME GİDİLDİ
GÜNDEM Haberi
ATABEY’DE “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile koronavirüs ile mücadele kapsamında belediyelerden kesinti yapılmıyor. Yapılmayan kesintilerin ise koronavirüs salgını ile mücadelede kullanılması isteniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘gönül belediyeciliği’ dediği bu uygulamaya Atabey Belediyesi harfiyen uyuyor. İlçedeki 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların tüm ihtiyaçlarını ayağına götürün Atabey Belediyesi önemli bir karar daha aldı.

Atabey Belediye Başkanı Tevfik Atasoy’un talimatları doğrultusunda Mart ve Nisan ayı için konutlarda içme ve kullanma suyunda yüzde 50 indirime gidildi. Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan karar gereği Atabeyliler yüzde 50 indirimli faturalarını ise Haziran ayında ödeyecek.

*** “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Atabey Belediye Başkanı Tevfik Atasoy, “devletin 3 ay süreyle belediyelere gönderdiği katkı payından borç kesintisi yapmayacağını da belirterek “Maliye Bakanlığımız 3 ay belediyeden kesinti olmayacağını açıkladı. Bu paralar ‘koronavirüs mücadelesi kapsamında kullanın’ dendi. Şu an sosyal belediyecilik zamanı. Sosyal belediyecilik ile ilgili tüm vatandaşlarımıza hizmet götürmek zorundayız. Asfalt, bina her zaman yapılır ama insanların sağlığı bizim için daha önemli. Partimizin ilkesi gereği ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyoruz. Halkımız devletimizin kurallarına uysun ve evde kalalım” diye konuştu.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: ATABEY’DE, “GÖNÜL, BELEDİYECİLİĞİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı