Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 12:25
 
ISPARTA BELEDİYESİ FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
SPOR Haberi
ISPARTA BELEDİYESİ FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

Isparta Belediyesi, Belediye Meclis Üyelerinin de bulunacağı 16 takımlı Müdürlükler Arası Futbol Turnuvası düzenliyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in çektiği kuralarla gruplar belirlenirken, ilk maç 25 Kasım’da Milli Egemenlik Stadında oynanacak.  

Isparta Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Müdürlükler Arası Futbol Turnuvası düzenliyor. Grup kura çekimleri ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyareti esnasında çekildi. İlk kura çekimlerini Bakan Kasapoğlu ile Başkan Başdeğirmen gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu kura çekimi sonrasında “Takımlara başarılar diliyorum. Spor güzel, spor dostluk demektir. Müsabakalarda centilmence oynamayı hiçbiriniz eminim ki ihmal etmiyorsunuz” dedi. 
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, kura çekimleri ile birlikte müsabakalarda yer alacak tüm sporculara başarı dileklerinde bulundu. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Belediyemizin organize etmiş olduğu futbol turnuvasına ait gurupların çekilişlerini yaptık. 16 takım mücadele edecek, bu takımlardan birisi Belediye Meclis Üyelerimizden oluşturuldu. 25 Kasım’da Milli Egemenlik Stadında müsabakalarımız başlayacaktır. Tüm vatandaşlarımızı müsabakalara davet ediyoruz. Güzel bir spor etkinliği olacak. Hem kaynaşmayı hem sporu, hem de sağlıklı hayatla alakalı güzel şeyleri halkımızla paylaşmak istiyoruz. Birinci olan takımımıza ödülümüz olacaktır. Güzel bir etkinlik gerçekleştirilecek. Arkadaşlarımız arasında bir kaynaşma olacaktır. Bu sporu da gençlerimize örnek olacak şekilde çok centilmence sonuçlandırarak örnek olacak bir çalışma olması dileğiyle takımlarımıza başarılar diliyorum” görüşlerinde bulundu. 
Isparta Belediyesi daire müdürlükleri ile Belediye Meclisi Üyelerinden oluşturulan ve 16 takımın 4 gurupta mücadele edeceği futbol müsabakaları 25 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 20.00’de Milli Egemenlik Stadında Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Mali Hizmetler Müdürlüğü ve yine aynı gün Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü arasında oynanacak maçlarla başlayacak. 4 hafta sürecek olan karşılaşmalar sonucunda toplam 32 maç gerçekleştirilecek. İlk 3’e giren takımlara kupa ve madalya takdiminde bulunulacak. 
16 takımdan oluşan ve 4 gurupta mücadele edecek takımların isimleri ve gurupları şu şekilde; 
A GRUBU
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü
Veteriner İşleri Müdürlüğü
Temizlik İşleri Müdürlüğü
Mali Hizmetler Müdürlüğü
B GRUBU
İşletme Müdürlüğü
Çevre ve Koruma Müdürlüğü
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Gençlik ve Spor Hizmetleri-Bilgi İşlem Müdürlüğü
C GRUBU
Güvenlik Birimi
Fen İşleri Müdürlüğü
Özel Kalem-Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Park ve Bahçeler Müdürlüğü
D GRUBU
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü
Belediye Meclisi Üyeleri
İtfaiye Müdürlüğü
Hal Müdürlüğü

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: ISPARTA, BELEDİYESİ, FUTBOL, TURNUVASI, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı