Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 17:56
 
36 olayla ilgili 72 kişi yakalandı
ASAYİŞ Haberi
36 olayla ilgili 72 kişi yakalandı

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı, uyuşturucu kullanımı ve ticaretinin önlenmesi noktasında çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor. Bu kapsamda başlatılan soruşturmalar neticesinde kentte 36 uyuşturucu olayına karşılan 72 kişinin yakalandığı açıklandı. 

Isparta’da uyuşturucuya geçit yok. 
Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı, uyuşturucu kullanımı ve ticaretinin önlenmesi noktasında çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor.
GÖRÜNTÜ…
Yapılan çalışmalar noktasında Başsavcılıktan yazılı bir açıklama yapıldı. 
Açıklamada uyuşturucu madde ticaretiyle ilgili soruşturma kapsamında, sokak satıcılarına yönelik kent genelinde yapılan ve üç ay süren planlı çalışma sonucunda toplam 36 olayda 72 şüpheli şahısın yakalandığı belirtildi. Ayrıca şüpheliler hakkında uyuşturucu madde kullanmak, bulundurmak ve uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlarından adli işlem yapıldığı vurgulandı.
Soruşturma kapsamında 16 Eylül tarihinde Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli şahısların yakalanması amacıyla 13 adreste yapılan eş zamanlı çalışma sonucunda 19 şüpheli şahıstan 17’sinin yakalandığı, firari 2 şüpheli şahsın ise arandığı belirtildi. 
Öte yandan yapılan operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ve kullanılan aparatlar ile bir adet hassas terazi, bir adet ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait bir adet şarjör ile 16 adet fişek ele geçirildiği açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 36, olayla, ilgili, 72, kişi, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı